Logotyp: Zaprogramuj przyszłość

„Zaprogramuj przyszłość” w formie również w ferie!

Logotyp: Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa Logotyp: Fundacja Orange Logotyp: Mistrzowie Kodowania Logotyp: Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Drogie Czytelniczki, drodzy Czytelnicy,

choć w niektórych województwach nadal trwają ferie, w „Zaprogramuj przyszłość” ani na chwilę nie zwalniamy! Nasi trenerzy wspierają nauczycieli w szkołach biorących udział w projekcie i asystują w zajęciach z uczniami. Efekty już widać – otrzymywane relacje i zdjęcia z zajęć świadczą o powodzeniu projektu!

Rozpoczęły się już także szkolenia dla pracowników bibliotek, ośrodków kultury i ODN-ów. Zapraszamy na nie wszystkich tych, których fascynuje wykorzystanie technologii w edukacji. A może znasz takie osoby? Koniecznie im o nas wspomnij!

Dziękujemy szkołom za wspaniałe fotorelacje z zajęć z programowania! Pierwsze z nich opublikujemy już w marcu.

O postępach w projekcie regularnie informujemy na naszej stronie internetowej www.zaprogramujprzyszlosc.pl oraz oczywiście na Facebooku – www.fb.com/ZaprogramujPrzyszlosc. Mamy nadzieję, że znajdziecie tam dla siebie wiele inspiracji.

Bądźmy w kontakcie!
Zespół „Zaprogramuj przyszłość”

Szkolenia, szkolenia… i co dalej?

Zakończyliśmy już szkolenia stacjonarne dla nauczycieli z ponad 200 szkół. Jak przebiegały? Czego uczyliśmy? Jak wygląda dalsza praca w projekcie?

Więcej

Bibliotekarze, animatorzy i edukatorzy, łączcie się!

W naszym projekcie biorą udział nie tylko nauczyciele! Jakich umiejętności cyfrowych chcemy nauczyć pracowników bibliotek, ośrodków kultury i ODN-ów?

Więcej

Kodowanie na lekcjach i w ferie w Blachowni

„Kodowanie w Zaprogramuj przyszłość to nie tylko kilka zajęć z trenerem”. O kodowaniu w szkole na co dzień rozmawiamy z Andrzejem Gułą – dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Blachowni.

Więcej

Czy można zaprogramować empatię?

Do stworzenia empatycznych robotów i programów jeszcze długa droga, ale już teraz możemy rozwijać empatię naszych uczniów – właśnie kodując!

Więcej

Internetowe źródła wiedzy i inspiracji - cz. 1

Szukasz pomysłu na ciekawe zajęcia z kodowaniem? Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy polecane źródła internetowe. Oto pierwsza część naszego wyboru!

Więcej

Mistrzowie Kodowania zapraszają na webinary!

W marcu czekają na Was kolejne otwarte szkolenia online. Szczególnie polecamy spotkanie 20.03 w ramach cyklu „Projekt Laboratorium” dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Więcej

Konferencja „Lepsza edukacja” we Wrześni

Jak sprawić, by nauka była dla uczniów równie wciągająca jak gry? Gamifikacja w edukacji będzie jednym z tematów tegorocznej konferencji „Lepsza edukacja” – już 9–10 marca we Wrześni!

Więcej

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa